Hun Enerji & DAP Gyo Halka Arz Oluyor

SPK HUN YENİLENEBİLİR ENERJİ VE DAP GAYRİMENKUL ŞİRKETLERİNİN HALKA ARZLARINA ONAY VERDİ.

HUN YENİLENEBİLİR ENERJİ ÜRETİM A.Ş. HALKA ARZ EDİLİYOR…

SATIŞ FİYATI:  1,82 ₺

SATILACAK LOT ADEDİ: 130 MİLYON ADET

ARZ BÜYÜKLÜĞÜ : 236.600.000 ₺

DAĞITIM YÖNTEMİ: TAMAMEN EŞİT

ARACI KURUM:  İNFO YATIRIM

İŞLEM KODU: HUNER.HE

HUN YENİLENEBİLİR ENERJİ ÜRETİM A.Ş. HAKKINDA KISA BİLGİ:

Atık Türünüz ve Miktarınız Ne Olursa Olsun Elektrik, Isı ve Gübre Üretmenizi Sağlayacak Uygulamaları Hayata Geçiriyoruz sloganı ile kendini tanıtan şirketin

Sıvı Depolama, Gübre Depolama, Gaz Depolama, Güneş-Hava Isıtıcaları, Organik Atık Kontrolü, Gübre Hijyenizasyon Sistemi, THP Termal Hidroliz Proses, Biyogaz Tesisi Kurum Danışmanlığı gibi ürünleri bulunuyor.

Ayrıca şirket; Türkiye’nin enerji ihtiyacının oldukça önemli bir bölümünün Yenilenebilir enerji kaynaklarından üretilmesi dışa bağımlılığımızı azaltacaktır. Rüzgar, hidro ve Biyokütle gibi yerli kaynakların ekonomiye kazandırılması istihdam açısından çok önemlidir. Önemsenmesi gereken diğer bir konu ise bu güne kadar atıklardan devletin kasasına hiçbir gelir vergisi ve kdv girmemesidir. Ülkemizde büyük bir atıl atık kapasitesi vardır. Büyük baş hayvan atıkları, kanatlı atıkları, ormansal ve tarımsal atıklar, arıtma çamurları, pirinç kabukları, otel ve yemek fabrikaları atıkları, sera atıkları, meyve ve sebze fabrikası atıkları, hal atıkları, mezbaha atıkları, tıbbi atıklar ve şehir çöpleri BİYOGAZ ve GAZLAŞTIRMA tesisleri için hammadde kaynaklarıdır. Elektrik, ısı, organik gübre, organik toprak düzenleyicisi, asfalta katkı maddesi olan kül gibi bir çok ürünü aynı anda üretebilen bu tesisler ülkemizin vergisel kaynaklarına çok büyük bir destek olacaktır. Kayıtlı ekonominin gelişmesine katkısı olacak, mühendis ve teknisyen kadrolarına iş imkanı sağlayacaktır. Diyerek yaptığı işin önemini vurgulamaktadır.

DAP GAYRİMENKUL GELİŞTİRME A.Ş. HALKA ARZ EDİLİYOR…

SATIŞ FİYATI:  18,50 ₺

SATILACAK LOT ADEDİ: 30.020.000 ADET

ARZ BÜYÜKLÜĞÜ : 555.370.000 ₺

DAĞITIM YÖNTEMİ: ORANSAL (TASLAK İZAHNAMEYE GÖRE)

İŞLEM KODU: DAPGM.HE

DAP GAYRİMENKUL GELİŞTİRME A.Ş. HAKKINDA KISA BİLGİ:

Sanatsal mimariyi konforla buluşturan eserleri Türkiye’ye kazandırma vizyonuyla gayrimenkul sektöründe faaliyet gösteren DAP Gayrimenkul Geliştirme A.Ş., 1981 yılında Eltes İnşaat adıyla kuruldu. Şirket, 2021 yılında yapılan isim değişikliğiyle DAP Gayrimenkul Geliştirme ismini aldı.

2 milyon metrekarenin üzerinde inşaat alanı imalatı gerçekleştiren DAP Gayrimenkul Geliştirme, 10 binin üzerinde konut, ofis, ticaret ve iş merkezleri ile tatil köyleri, otel, okul ve özel hastane projelerine imza attı.

‘Doğru Alanda Projeler’ sloganıyla; çevreye, doğaya ve insana saygılı, proje geliştirdiği bölgeye değer katan işlere imza atan DAP Gayrimenkul Geliştirme’nin portföyünde bugün Validebağ Konakları, Ormanköy, Nişantaşı Koru ve Dap Levent bulunuyor.

Hun yenilenebilir Enerji Halka Arz Analiz videomuza aşağıdaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

HUN YENİLENEBİLİR ENERJİ HALKA ARZ ANALİZ – YouTube