İşte Bitcoin madencilerinin dört gözle beklediği seviye!

Popüler kripto veri analiz firmaları tarafından yaplaşılan veriler, Bitcoin madencilerinin madencilik ekipmanlarına yoğun bir şekilde yatırım yaptığını ve Bitcoin’in bu seviyeye gelmesini beklediklerini gösteriyor.

 

Bitcoin madencileri hangi seviyeye bakıyor?

Blockchain ve kripto para veri analiz platformları CryptoQuant ve Glassnode tarafından paylaşılan son raporlar, Bitcoin‘in hash gücünde kayda değer bir artış olduğunu ve madencilerin madencilik teçhizatı biriktirmeye devam ettiğini gösteriyor.

İşte Bitcoin madencilerinin dört gözle beklediği seviye!

Popüler bir CryptoQuant analisti, madencilerin Bitcoin’in 48.000$ seviyesini aşmasını ve bu seviyeyi korumasını beklediklerini düşünüyor. Çünkü madencilerin, Çin ile birlikte bazı ülkelerde uygulanan yasaklara rağmen, haziran ayından bu yana ekipman satın aldığını söylüyor.

Madenciler, ekipmanlara yatırım yaparken; bu arada, Bitcoin hash oranı da toparlanıyor.

“koinmedya_CED”
https://twitter.com/cryptoquant_com/status/1432238696326057986?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1432238696326057986%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fu.today%2Fminers-expect-bitcoin-to-hold-above-48000-cryptoquant-report-says-heres-why

Madenciler Bitcoin’in 48.000 doların üzerine çıkmasını bekliyor

CryptoQuant’a göre, Çinli kripto madencileri, Kanada ve Kazakistan gibi ülkelere taşınarak, Çin dışında faaliyetlerini sürdürmeye devam ediyor.

Çin hükümetinin cadı avına çıktığı ve ülkenin güç merkezlerindeki yedek enerjiyi kesmeye başladığı dönemde, yani mayıs ayında hash gücü ile birlikte BTC fiyatında büyük bir düşüş yaşanmıştı. Şimdi madenciler, bu büyük düşüşün ardından Bitcoin hash oranını yeniden yükseltmeye başladı.

BitInfocharts tarafından sağlanan verilere göre; son zamanlarda, madenciler işlemleri doğrulamaya geri döndükleri için, en büyük büyük kripto para biriminin hash oranı 29 Ağustos itibariyle 132.3511E seviyesine geri döndü.

Bu arada CryptoQuant analisti de madencilerin “akıllı para spekülatörleri” olarak kabul edildiğini ifade ediyor. Bunu ise, Bitcoin fiyatını tahmin etme yeteneklerinin, madencilik karlarını büyük ölçüde etkilemesine bağlıyor.

Sonuç olarak; Bitcoin madencileri haziran ayından beri madencilik ekipmanı satın alıyorlar. Ve analist bunu, Bitcoin’in yakın vadede yükselmesini bekledikleri için çalışmaya devam etmek istedikleri şeklinde yorumluyor.

Aynı zamanda aşağıdaki Glassnode grafiği de Bitcoin’in şu anda büyük bir talep gördüğünü ve akümülasyon trendinde olduğunu gösteriyor.