Coinlerin büyümeleri, projeleri ve ekosistemleri

Kripto paralar günümüzde birçok kişi yeni yatırım aracı olarak kullanmaktadır. Bu bilinmeyen dünyadaki yatırımlar neye göre yapılmakta? Herkesin dile getirdiği gibi projelerini araştırıyor musunuz? Bu projeler nasıl gelişmekte?

İşte aşağıda belirtilen yazıda, kripto dünyasındaki pastadan büyük dilimler almış olan ve iyi projeler ile gelişmiş coinleri göreceksiniz.

BINANCE SMART CHAIN

BINANCE COIN (BNB), BINANCE USD (BUSD), PANCAKE SWAP (CAKE), THE GRAPH (GRT), ONTLOGY (ONT), COIN98 (C98), 1INCH (1INCH), SWIPE (SXP), ALPHA FINANCE (ALPHA), TRUST WALLET TOKEN (TWT), INJECTIVE PROTOCOL (INJ), BAKERY SWAP (BAKE), VENUS (XVS), REEF FINANCE (REEF)

SOLANA

SOLANA (SOL), CHAINLINK (LINK), THE GRAPH (GRT), WAVES (WAVES), SERUM (SRM), REN (REN), AUDIUS (AUDIO), RAYDIUM (RAY), COIN98 (C98), OXYGEN (OXY), AKASH NETWORK (AKT), MANGO MARKETS (MNGO), CIVIC (CVC), BONFIDA (FIDA), VELAS (VLX), STAR ATLAS (ATLAS)

PALKODOT

PALKODOT (DOT), CHAINLINK (LINK), KUSAMA (KSM), REN (REN), CELER NETWORK (CELR), 0X (ZRX), ONTOLOGY (ONT), ANKR (ANKR), ENERGY WEB TOKEN (EWT), OCEAN PROTOCOL (OCEAN), REEF FINANCE (REEF)

POLYGON

CHAINLINK (LINK), POLYGON (MATIC), AAVE (AAVE), THE GRAPH (GRT), SUSHI (SUSHI), CURVE DAO TOKEN (DRV), TELCOIN (TEL), REN (REN), DECENTRALAND (MANA), GALA (GALA), 0X (ZRX), THE SANDBOX (SAND), ANKR (ANKR), UMA (UMA), IOTEX (IOTX), 1INCH (1INCH), GOLEM (GLM), WOO NETWORK (WOO), TRUST WALLET TOKEN (TWT)

COSMOS

TERRA (LUNA), COSMOS (ATOM), CRYPTO.COM COIN (CRO), THORCAIN (RUNE), OSMOSIS (OSMO), ANKR (ANKR), KAVA (KAVA), FETCH.AI (FET), SECRET (SCRT), PERSISTENCE (XPRT), ANCHOR PROTOCOL (ANC), AKASH NETWORK (AKT), INJECTIVE PROTOCOL (INJ), MEDIBLOC (MED), BAND PROTOCOL (BAND), MIRROR PROTOCOL (MIR), OASIS NETWORK (ROSE), KADENA (KDA)

(yukarıda belirtilen ekosistemlerin altında yazan coinler coinmarketcap sıralamasında ilk 250 ye girmiş olan coinlerdir.)

 

BNB:  Binance kripto para borsasının çıkardığı bir kripto para birimidir. Binance Coin (BNB) ERC-20 tabanlı bir kripto para birimi olarak çıkarılmıştır, fakat daha sonra Binance kendi zincirini kurmuş ve BEP2 tabanlı bir alt yapıya geçmiştir. Mevcut ERC20 tokenlar yakılarak BEP2 tokenları haline getirilmektedir.

SOL: “Geliştiriciler için güçlü, herkes için hızlı” deyimi ile kendisini ifade eden Solana, yüksek performanslı işlemler ve izne ihtiyacı olmayan bir blok zinciri uygulayan açık kaynaklı bir projedir. Projenin başlıca amacı ölçeklenebilir ve kullanıcı dostu uygulamalar yaratılabilmesi için merkeziyetsiz bir blockchain sağlamaktır.

DOT: Polkadot (DOT) bağımsız işlem gören blockchain ağlarını birbirine bağlayarak güvenli bir şekilde veri ve bilgi alışverişi yapabilmelerini amaçlamaktadır.

ATOM: Cosmos, birbirleriyle ölçeklenebilen ve birlikte çalışabilen bir blok zincir ekosistemidir. Cosmos’tan önce blok zincirler silo (çevresindeki etkenlere uyumsuz ve duyarsız) halinde, birbirleriyle iletişim kuramadan işlemler görülmekteydi. Bir blok zincirinin oluşturulması ve bu blokların hızlı işlem yapabilmeleri için güçlü ve yoğun bir çaba gerekmekteydi. Bu aşamada Cosmos, blok zinciri ile ilgili bu sorunları yeni bir teknik vizyonla çözmektedir.

https://www.traditionrolex.com/40

MATIC: Matic Network, ilk çıkışında projenin amaçlarından biri olarak, merkeziyetsiz finans uygulamaları ve ekosistemler arasında etkileşimi kolaylaştırmayı sunmuştur. Bu işlem için Plasma çerçevesinde  özelleştirilmiş bir versiyonunda merkeziyetsiz bir platform olarak tasarlandı.

 

Coinlerin büyümesi için, sağlam bir ekip, iyi bir proje ve yukarıda belirtilen geniş bir ekosisteme dahil olmaları gerekmektedir. Yatırımınızı yaparken, araştırmanızı da yapın.