SPK Haziran Ayına Başlarken İki Yeni Halka Arz’a onay verdi.

SPK iki şirketin halka arzını onayladı.

 

MAKİM MAKİNE TEKNOLOJİLERİ VE SANAYİ A.Ş.

DAĞITIM YÖNTEMİ: BİREYSELE EŞİT

FİYAT: 8,80 TL

ARZ BÜYÜKLÜĞÜ: 158.800.000TL

DAĞITILACAK LOT SAYISI: 18.000.000 LOT

1982 yılında kendi tasarımı olan dalma elektro erozyon tezgahlarının üretimi ile faaliyetlerine başlayan Makim Makina Teknolojileri San. Tic. A.Ş. sahip olduğu arge ve tasarım odaklı yetişmiş personeli, yenilikçi , çözüm odaklı yaklaşımı ve müşteri memnuniyetiyle sonuçlanan kaliteli ve güvenilir satış ve hizmet anlayışıyla faaliyetlerini sürdürmektedir. Makim 2007 yılında Halk Bankası ve TOBB istiraği olan KOBİ A.Ş. ile yaptığı ortaklıkla mevcut üretim altyapısını daha da güçlendirmiştir.

Günümüzde Makim bünyesinde yer alan 150 personeli ile Ar-geden tasarıma, talaşlı imalat, metal işleme,  elektronik imalat ve son montaja kadar uzanan üretim alt yapısı ile 3 ana sektörde (Geçiş Kontrol, Hassas Döküm ve Döner Kesme Ekipmanları) ve Yaklaşık 40 yıllık tecrübesi ile hizmetlerine devam etmektedir.. Hali hazırda Makim tüm Türkiye’ye  ve 65’ten fazla ülkeye ürünlerini ulaştırmakta ve hizmet vermektedir.

 

PARDUS GİRİŞİM SERMAYESİ YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş.

DAĞITIM YÖNTEMİ: EŞİT

FİYAT: 2,29 TL

ARZ BÜYÜKLÜĞÜ: 151.140.000 TL

DAĞITILACAK LOT SAYISI: 66.000.000 LOT

Piyasa koşullarının üzerinde getiri hedefine sahip, operasyon karlılığı ve gerçekçi büyüme hikayesi bulunan, rekabet avantajına sahip ürün ve hizmetleri bünyesinde barındıran, Pazar payı ve markalaşma süreçlerine sahip şirketlere ve projelere kaynak sağlayarak yatırımcılarımıza istikrarlı ve yüksek getiri sağlamaktır.

 

BİLGİLER TASLAK İZAHNAMELERDE BELİRTİLDİĞİ GİBİDİR. HALKA ARZA İLİŞKİN ONAYLI İZAHNAME YAYINLANDIĞINDA DETAYLI İNCELEME YOUTUBE KANALIMIZDA VE İNTERNET SİTEMİZDE YER ALACAKTIR.