SPK Bu Hafta da İki Halka Arza Onay verdi.

SPK bu hafta da iki halka arz açıklayarak Halka Arz severleri sevindirdi.

 

TERA YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş.

DAĞITILACAK LOT ADEDİ: 16.500.000 ADET

HİSSE KODU: TRMNK

FİYAT: 10,00 TL

DAĞITIM ŞEKLİ: BİREYSELE EŞİT

HALKA ARZ TARİHİ: BELİRLENMEDİ

Hakkımızda

1990 yılında kurulan ve eski ünvanı Stok Menkul Değerler A.Ş. olan kurumumuz, 2005 yılından beri yeni ortaklık yapısı altında,Tera Yatırım ismi, yenilenen uzman kadrosu ve güçlü özsermaye yapısı ile yoluna devam etmektedir.

Tera, adı eski Roma bolluk ve verimlilik tanrıçası “Terra”dan esinlenerek oluşturulmuştur.
Tera Yatırım, Türkiye’nin yatırım bankacılığı ve aracılık faaliyetleri konusunda önde gelen kurumlarından biri olup yerli ve yabancı müşterilere kurumsal finansman, aracılık ve araştırma hizmetleri sunmaktadır. Ayrıca portföy yönetimi alanında faaliyet gösteren Tera Portföy Yönetimi A.Ş’nin tamamının sahibidir. Müşteri ve çözüm odaklı kurum kültürünü tecrübesi ile birleştiren Tera Yatırım, Türkiye’de aracı kurumlar arasında öne çıkmayı, yenilikçi ve kaliteli hizmet sağlamayı ilke edinmiştir.

 

AHLATÇI DOĞAL GAZ DAĞITIM ENERJİ VE YATIRIM A.Ş.

DAĞITILACAK LOT ADEDİ: 52.750.000 ADET

HİSSE KODU: AHLDG

FİYAT: 66,00TL

DAĞITIM ŞEKLİ: ORANSAL

HALKA ARZ TARİHİ: BELİRLENMEDİ

Hakkımızda

Ahlatcı Holding, 2016 yılı itibari ile 6 ana sektörde 49 şirket ile faaliyet göstermektedir. Türkiye’nin altın üretimi ve ihracatı alanında önemli bir yere sahip olan holdingimizin, 3.000 çalışanı ile güçlü bir insan kaynağı mevcuttur. Başta Birleşik Arap Emirlikleri olmak üzere 17 ülkeye ihracat gerçekleştirmiştir. 2016 sonu itibari ile yıllık cirosu 8,1 Milyar USD olarak gerçekleşmiştir. Türkiye iç pazarında; bilezikte %40, alyansta %25 ve spot altın piyasasında da %20 pazar payına sahiptir.

2003’te enerji sektörü ile tanışan Ahlatcı yaptığı doğalgaz tedarik anlaşmasıyla beraber Türkiye’de pazarlamakta ve Çorum, Karabük, Kastamonu, Yozgat, Çankırı şehirlerinin doğalgaz dağıtım ve işletimini sağlamaktadır. Güçlü doğalgaz tedarikçisi Hattuşa Enerji şirketiyle, grup şirketlerine doğal gaz sevkiyatı hizmeti gerçekleştirmekte olup, Hattuşa Gaz şirketiyle de direkt doğal gaz ithalatı ile ilgili çalışmalarını sürdürmektedir.