SPK 2 Halka Arza Daha Onay Verdi…

Ensari Deri Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.

SATIŞ FİYATI:  14,00 ₺

ARZ BÜYÜKLÜĞÜ : 119.000.000 ₺

DAĞITIM YÖNTEMİ: TAMAMEN EŞİT

ARACI KURUM:  METRO YATIRIM

İŞLEM KODU: ENSRI

Ensari Deri Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş temelleri 1993 yılında atılmış Türkiye’nin en önde gelen kuzu derisi işleme firmalarından biridir. Sahip olduğu teknoloji, hammadde tedarik gücü, dünya standartları çerçevesinde kullandığı kaliteli malzemeleri ile %100 Müşteri Memnuniyeti ilkesi ile çalışmaktadır.
Fabrikamız, 18.000 m² kapalı alanda, yüksek teknolojiye sahip makine parkuruyla her yıl, yerli ve yabancı firmalardan en yüksek kalitede tedarik ettiği ortalama 9.000.000 ayak yüksek kaliteli farklı kökenlere sahip kuzu derisi işleme kapasitesine sahip olup bu alanda sadece Türkiye’nin değil dünyanın önde gelen firmaları arasında yer almaktadır.
Ensari Deri yaklaşık 30 yıllık sektörel tecrübesi ile yurt içinde birçok öncü markanın deri ihtiyacını karşılarken, uluslararası alanda adını gururla söz ettirmekte ve birçok ünlü yabancı markanın da tedarikçisi olma başarısını göstermektedir.

Ensari Deri Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş

Smart Güneş Enerjisi Teknolojileri Araştırma Geliştirme Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş.

SATIŞ FİYATI: 14 ₺

ARZ BÜYÜKLÜĞÜ : 534.912.000₺ 

DAĞITIM YÖNTEMİ: ORANSAL DAĞITIM

ARACI KURUM: QNB YATIRIM VE TSKB

İŞLEM KODU: SMARTG

2009 yılında Bulgaristan’da kurulan Smart Energy, güneş enerjisi sektöründe; yatırımcı, mühendislik hizmeti veren ve yerli FV güneş paneli üreticisi kimlikleri ile faaliyet göstermektedir.

Smart Energy’nin, yakın zamanda İtalya ve Hollanda’ya açılması planlanan ofisi dışında; Türkiye, Bulgaristan, Romanya, Yunanistan, İsviçre, Ukrayna ve Almanya’da ofisleri bulunmaktadır.

Smart Energy; Bulgaristan’da 24 MW, Romanya’da 8 MW, Yunanistan’da 6 MW ve Türkiye’de ise 69 MW güneş enerjisi santral yatırımı gerçekleştirerek 100 MW’ın üzerinde lokal & global projelere imza atmıştır.

350’nin üzerinde projeye teknik danışmanlık veren ve 2000 MW’tan fazla GES kurulum tecrübesi bulunan Smart Energy, yurtiçinde ve yurtdışında pek çok projeye imza atmaya devam etmektedir.

Smart Energy, Gebze’de yer alan tesisinde; Mono/Poly, PERC, Black Silikon, Cam-Cam, Bifacial, MBB, Big Cell ve Half-Cut Cell gibi yeni jenerasyon güneş panellerinin üretimini gerçekleştirmektedir.

Mart 2019 itibari ile 1000 MW’a çıkaracağı toplam yıllık üretim kapasitesi ile Smart Energy, ürettiği yerli güneş panellerini; Almanya, İspanya, İtalya, Ukrayna ve Avusturya ülkelerine ihraç etmektedir. Ayrıca, Smart Energy; Türkiye’de ürettiği ürünlerini, Almanya Köln’deki deposu üzerinden global müşterilerine hızlıca teslim edebilmektedir.

Smart Güneş Teknolojileri (smartsolar.com.tr)

 

BİLGİLER TASLAK İZAHNAMELERDE BELİRTİLDİĞİ GİBİDİR. ONAYLI İZAHNAMELER YAYINLANDIĞINDA DETAYLI İNCELEME YOUTUBE KANALIMIZDA VE İNTERNET SİTEMİZDE YER ALACAKTIR.