Oyak Biyoteknoloji Kimyasal ve Organomineral Gübre Üretim Tesisi Kapasite Artırımı Projesi için ÇED Raporu Aldı.

Ana faaliyet konusu “Kimyasal ve Organomineral Gübre Üretimi” olan OYAK BİYOTEKNOLOJİ SAN. VE TİC. A.Ş. KONYA ŞUBESİ teknik personellerince yapılan AR-GE çalışmaları sonuçlanmıştır. Ülkemiz topraklarının ihtiyacı olan gübre üretiminde kapasitesini daha da artırarak bölge ve ülke pazarında önemli bir paya sahip olmayı hedeflemektedir.

Oyak Biyoteknoloji San. ve Tic. A.Ş. Konya Şubesi, gelişen sanayi ve teknoloji doğrultusunda artan maliyetlerin de etkisiyle dışarıya bağımlılığın azaltılması amaçlanmıştır. Konya Organize Sanayi Bölgesinde yatırım kararı almıştır. Burada kimyasal ve organomineral gübre üretimi yapmayı planlamaktadır.

İşletmede “Kimyasal ve Organomineral Gübre Üretimi Kapasite Artırımı” için kullanılacak hammadde, yarı mamul madde ile tüketim miktarları projenin kapasitesi bölümünde sunulmuştur. İşletmede sıvı ve katı formda gübre üretimi yapılacak olup bu formlar kimyasal veya organomineral şeklinde olacaktır.

Tesiste katı ve sıvı formda “Kimyasal ve Organomineral Gübre Üretimi” yapılacaktır. Üretilecek olan organomineral gübre miktarı: 110.160 ton/yıl Üretilecek olan kimyasal gübre miktarı: 53.040 ton/yıl olacaktır. Toplamda 163.200 ton/yıl gübre İmalatı yapılacaktır.

Detaylar için ÇED raporunu okumak için tıklayınız.

1 Yorum.

  • Finansal okuryazarlık alanında çok faydalandığım sayfanızın, verimliliği için çok teşekkür ederim. 💯😊

Yorumlar kapatıldı.