Mapplico için yatırım turu devam ediyor.

Mapplico 19.12.2022 tarihi itibariyle kitle fonlaması yatırım turuna başlamış olup 22.12.2022 tarihi itibariyle fonlamada %76.44 seviyesinde 1.911.143 TL yatırım toplamayı başarmıştır.

Toplamda 60 Gün süre tanınan yatırım turunda 4.gün itibariyle bu seviyeye gelinmiş olması gayet olumlu.

Girişimin yatırım turuna Startup Burada Girişim Sermayesi Yatırım Fonu 1.500.000 TL yatırım taahhütü vermiştir.

KAMPANYA HAKKINDA ÖNEMLİ BİLGİLER 

2.500.000 adet pay satışa sunulacak olup %20 ek satış ile birlikte toplamda 3.000.000 adet pay satışa sunulacaktır. Çıkarılan payların birim satış fiyatı 1 TL’dir. Şirket değerlemesi 21.000.000 TL’dir.

Önemli Not: Bu Kampanya’da %20 fazla fonlama izni bulunmaktadır.

1 TL nominal fiyat ile satışa sunulan paylara karşılık verilecek pay adedi 0,153 TL ile 0,177 TL arasında olacaktır.

Kitle fonlaması kampanyasında satışa sunulacak payların toplam nominal değeri 382.500 TL ile 531.000 TL arasındadır.

Nama yazılı B ve E grubu pay ihraç edilecektir. B grubu paylar kampanyaya yatırım taahhüdü veren Hedef Portföy Yönetimi Anonim Şirketi Startup Burada Girişim Sermayesi Yatırım Fonu adına çıkarılacaktır.

A, B, C ve D grubu pay sahipleri arasında Pay Sahipleri Sözleşmesi ve Pay Sahipleri Sözleşmesi’ne Ek Sözleşme-1 imzalanmış olup paylara ait çeşitli hak ve imtiyazlar Bilgi Formu’nun “5.1.3. Hak, yükümlülük ve kısıtlamalar hakkında bilgiler” bölümünde açıklanmıştır. Pay Sahipleri Sözleşmesi ve Pay Sahipleri Sözleşmesi’ne Ek Sözleşme-1 kapsamında Şirket’e herhangi bir yükümlülük veya kısıtlama getirilmemiştir.

Kampanya’da E grubu paylara sahip olacak yatırımcıların paylarına dair herhangi bir imtiyaz veya kısıtlama yoktur.

Mapplico Hakkında

Mapplico, e-ticaret markalarının, hızlı ve uygun fiyata mobil uygulama sahibi olmalarını sağlamaktadır. Mapplico’nun geliştirdikleri teknolojilerle e-ticaret markaları uygulama geliştirme maliyet ve süreçleri ile ilgilenmek zorunda kalmıyor ve hızlı bir şekilde uygulama sahibi hale geliyorlar.

Mapplico Hangi Problemleri Çözmek İçin Kurulmuştur ? 

Mapplico; e-ticaret firmalarının herhangi bir teknoloji altyapı yatırımı yapmadan hızlı, güvenilir mobil teknolojiye, erişilebilir fiyatlarla sahip olabilmelerini sağlamaktadır.

Varolan Çözümler Neden Yeterli Değil?

E-ticaret firmalarının var olan çözümlerden yararlanabilmeleri için, kendi bünyelerinde güncel teknolojiden anlayan bir personel bulundurmaları gerekmektedir. Bu kişi firmanın ihtiyacına uygun teknolojik çözümü ya kendi üretebilmeli ya da bu çözümü üretecek doğru yazılım evi/ajansını bulmak zorundadır. Sadece bulması da yetmeyecektir. Bu bir yazılım projesi olduğu için bu süreci doğru şekilde yönetip, istediği sonuca ulaşması gerekmektedir. Firma özelinde yapılacak bu çalışma hem süre hem de maliyet açısından firmaya ciddi bir yük bindirecektir.

Mapplico bu problemleri hangi yöntemlerle çözmeyi planlıyor? 

Kendi geliştirdikleri teknolojik altyapıları sayesinde hem android hem de ios tabanlı mobil uygulamaları günler içinde yayına hazır hale getirebiliyorlar.

Mapplico’nun Sağladığı Faydalar Nelerdir?

Kendi geliştirdikleri teknolojik altyapılar sayesinde müşterileri karmaşık yazılım projeleriyle uğraşmak yerine hem zamandan hem de bütçeden tasarruf sağlayarak kendi işlerine yani e-ticarete odaklanabiliyorlar.

Bunun yanında customer success ekibinin verdiği eğitimler, müşterilerine sağladıkları bilgi ve kaynaklar sayesinde, müşterileri daha önce bulunmadıkları mobil ticaret alanında kendilerini geliştirme fırsatı bulurken, içinden geçtiğimiz zor ekonomik şartlarda kendilerine yeni ve güncel bir satış kanalı açmış oluyorlar.

Mapplico’yu Rakiplerinden Ayrıştıran Özellikleri Nelerdir?

Mapplico’yu rakiplerinden ayıran en önemli özellikleri; bugüne kadar yayınlanan binlerce uygulamadan öğrendikleri doğrultusunda edindikleri tecrübesi, mobil uygulama çıkarma hızı ve uygun fiyatları.

Mapplico Ürün ve Entegrasyon Özellikleri

Mapplico entegrasyon teknolojileri sayesinde işletmeler halihazırda Ideasoft, WooCommerce, Shopify, BigCommerce, Magento veya Opencart tabanlı bir web sitelerini hızlı bir şekilde uygulamaya dönüştürebiliyor. Hybrid mobil uygulamaları hem iOS hem de Android’de çalışıyor. Hızlı, güvenli ve güvenilirdirler. Anlık bildirim özelliği, Mapplico müşterilerine ürün, hizmet ve kampanyalarını ücretsiz olarak tanıtma şansı verirken, müşterilerinin reklam maliyetlerini de düşürmektedir.

2023 yılında uygulamalarına, detaylı satış analitiği ve gelişmiş anlık bildirim senaryolarının yanı sıra müşterilerin kullanıcılarının sadakatini artırmaya yönelik sadakat programları, artırılmış gerçeklik ve canlı yayın üzerinden satış gibi ek özellikler eklemeyi planlamaktadırlar.

  • 2013 yılında şirketleşen Mapplico, 2015 yılında StartersHub’ın düzenlediği Startup Bootcamp yarışması finalistliği elde etmiş ve StartersHub’dan yatırım ve kuluçka merkezine kabul almıştır.
  • 2016’da Mapplico v1.0’ın yayına alınmış ve Minvest’ten tohum yatırımı alınmıştır.
  • 2017’de Türkiye’nin en büyük e-ticaret altyapı sağlayıcısı Ideasoft ile entegrasyon sağlanmıştır.
  • 2018’de Ideasoft’tan yatırım alınmıştır.
  • 2019’da Mapplico v2.0’ın yayına alınarak, 1000 üzerinde uygulama yayınlanmıştır.
  • 2022’de Mapplico v3.0’ın yayına alınarak, 5000 üzerinde uygulama çıkarılmıştır.

Kullanıcılar Mapplico’ya nasıl dahil olurlar? 

Mapplico 3 adımda sizi mobile taşır.

  1. Web sitesinden demo talebi oluştur. Demo talebi oluşturabilmeleri için web sitesindeki formu doldurmaları yeterli.
  2. Demo hazırlayıp, müşteriyle paylaşılır.Talepleri doğrultusunda, 48 saat içinde demo uygulamasını deneyimleyebilmeleri için müşterilerle paylaşırlar.
  3. Onaylanırsa, uygulama  yayına gönderilir. Müşterilerin onayladıkları uygulamaları onların adına Google Playstore ve Apple Appstore’a gönderiyorlar.