Platin İş Kitapları Ödülleri Sahiplerini Buldu

İlk kez 2017 düzenlenen Platin İş Kitapları Ödülleri bu sene  Turkcell ana sponsorluğunda sahiplerini buldu.

Her yıl iş yayıncılığı alanında hazırlanan kitapların kategori bazlı ödüllendirilmesi için iş, sanat ve akademi dünyasının tanınmış isimleri Fişekhane Galeri Alanı’nda bir araya geldi. Platin Dergisi Yayın Kurulu tarafından 10 farklı kategoride belirlenen adaylar arasından halk oylamasıyla belirlendi. 1 Aralık 2021 Çarşamba günü başlayan oylama, 10 Aralık 2021 Cuma günü sona erdi.

Halk oylamasıyla sonuçlanan ödüller hakkında açıklama yapan Platin Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Oya Yalıman, “23 yıldır sizler tarafından referans bir kaynak olarak değerlendiriliyoruz. Bizlere olan güveninizin ve yüklediğiniz sorumluluğun doğal bir getirisi olarak emeklerin ve başarıların karşılıksız kalmaması gerektiğini biliyoruz. Bu yıl ikinci kez düzenlediğimiz ve gelenekselleşmesini arzuladığımız Platin İş Kitapları Ödülleri ile ülkemizin iş hayatına ışık tutan yayınevlerimizi ve yazarlarımızı geniş kitlelerle buluşturmayı amaçlıyoruz.” dedi.

Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı A.Burak Dağlıoğlu da ödül töreninde yaptığı konuşmada “İş dünyasında ön plana çıkan liderlerin biyografilerini, otobiyografilerini içeren eserleri ayrı bir ilgiyle yakından takip ediyorum. Bu eserlerde birçok farklı alanlardaki tecrübelerin, iş dünyası anlamında uzun yılların süzülüp toplanmış olduğunu görüyoruz. Özellikle Türkiye’deki genç girişimcilerle bir araya geldiğimiz platformlar var. Onlarla sohbet ederken bunun ne kadar kıymetli olduğunu farkediyoruz. Pandemi sonrası etkilerini hala hissettiğimiz ve pandemi diye tabir ettiğimiz bu gündemde böyle güzel bir etkinliği tasarlayan, bizleri tekrar biraraya getirmeyi planlayan, kendimizi daha normal bir gündemde hissettiren Platin Dergisi ve TürkMedya ailesine ayrıca teşekkür ederiz.” dedi.

PLATİN İŞ KİTAPLARI ÖDÜLLERİ 2021 KAZANANLARI

Yılın Yayınevi ⇒ Scala Yayıncılık

Yılın En İyi Finans ve Ekonomi Kitabı ⇒ Parasal Konularda Yaptığımız Hatalar ∼ Atilla KÖKSAL

Yılın İlham Veren İş KitabıHaddini Aş! Çünkü Çok Daha Fazlasına Layıksın! ∼ Bora ÖZKENT

Yılın En İyi Çeviri Referans Kitabı Homo İnformatiks – Bilişim, Matematik Ve Mantığın Kesişen Dünyaları 

Yazar: Luc De Branbandere / Çevirmen: İlhan Burak TÜZÜN

Yılın En İyi Girişimcilik Kitabı ⇒ 5 Parasız Silikon Vadisi – Anlamlı Bir Yaşama Ve Kariyere Uzanan Yolculuk ∼ Emre ŞİMDİ

Yılın En İyi İnsan Kaynakları ve Kariyer Kitabı ⇒  40 Metotla Kariyerini Ve Kişiliğini Parlat ∼ Tansu YEĞEN

Yılın En İyi İş Etiği ve Değerleri Kitabı ⇒ Aile Şirketleri Değerler ve Kurumsallaşma Adımları – Örnek Bir Aile Şirketi Olarak Lc Waikiki ∼ Necip ÖZÇER

Yılın En İyi Liderlik ve Yönetim Kitabı ⇒ İçindeki Dağı Aş ∼ Sadettin SARAN

Yılın En İyi Satış ve Pazarlama Kitabı ⇒ İkna – Oyun Şimdi Başlıyor ∼ Tamer DEMİRDELEN

Yılın En İyi İş Kitabı ⇒ Hayatın İpuçları – Zor Konuların Yalın Anlatımı ∼ Murat ÜLKER

Turkcell Özel Ödülü ⇒ Başardin – Başarı Kapılarını Açan Bir Başucu Kitabı ∼ Bülent ŞENVER

Platin Özel ÖdülüMüsiad Saygı Kitaplığı ∼ MÜSİAD