İngiliz City A.M. gazetesinin, ismi açıklanmayan bir kaynağa dayandırdığı haberinde, çevrimiçi perakende satış devi Amazon’un yıl sonuna kadar Bitcoin ile ödemeleri kabul etmek istediğini duyurması ardından, kripto para birimleri yukarı yönlü ivme kazandı.

Piyasaları destekleyen bir diğer gelişme ise uluslararası yatırım kuruluşu Jp Morgan’ın, müşterilerine kripto paralara erişim imkanı sağladığını duyurarak ve bu konuda adım atan ilk ABD bankası olması oldu. Goldman Sachs ise Avrupalı müşterilerine kripto paralara dayalı yatırım enstrümanlarına erişim imkanı getirdi.

Twitter patronu Jack Dorsey de geçtiğimiz hafta dijital para biriminin sosyal medya şirketinin geleceğinin “büyük bir parçası” olduğunu söyledi ve dijital para biriminin Twitter ürün ve hizmetlerini dönüştürme potansiyeline vurgu yaptı. Bitcoin’e “internetin yerel para birimi” diyen Dorsey, BTC’yi alım satım, abonelik, Twitter Bahşiş Kutusu ve Süper Takip gibi yeni özellikler dahil olmak üzere mevcut Twitter hizmetlerine entegre etme planlarını açıkladı.

Geçen hafta, Tesla CEO’su Elon Musk’ın, şirketin kripto para madenciliğinin yüksek enerji kullanımı konusunda gerekli özeni gösterdiğinde Bitcoin’i kabul etmeye devam edeceğini söyledi. Musk, mayıs ayında Bitcoin ile ödemeleri askıya alarak keskin bir kripto satışına katkıda bulunmuştu.