2022’nin İlk Halka Arz Onayı Geldi.

PANELSAN ÇATI CEPHE SİSTEMLERİ SAN.TİC.A.Ş. HALKA ARZ EDİLİYOR…

SPK 2022’NİN İLK HALKA ARZI OLARAK PANELSAN ÇATI CEPHE SİSTEMLERİ SAN.TİC.A.Ş. ‘YE ONAY VERDİ.

SATIŞ FİYATI: 10.20 TL

SATILACAK LOT ADEDİ: 19.250.000 + 1.750.000 ADET

DAĞITIM YÖNTEMİ: ORANSAL

ARACI KURUM: GEDİK YATIRIM

İŞLEM KODU: PNLSN.HE

ONAYLI İZAHNAME YAYINLANDIĞINDA DETAYLAR YOUTUBE KANALIMIZDA OLACAK.

ŞİRKETİ KISACA TANIYALIM

Panelsan A.Ş. 2004 yılında Ankara Polatlı Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulmuştur. İlk olarak Mineral Yün (Taşyünü-Camyünü) ve Expanded Polysytrene Polistren (EPS) yalıtımlı sandviç panel üretimine başlayan firma, değişen ve gelişen coğrafyada inşaat sektörünün ve yatırımcının yalıtım konusunda bilinçlenmesinden kaynaklı, sandviç panel ve EPS ürünlerine ihtiyacın artacağını analiz ederek, 2005 yılında EPS yalıtım levhaları ve enjeksiyon ambalaj ürünleri üretim hattını devreye almıştır.

2021 yılında Bilim, Teknoloji ve Sanayi Bakanlığı’na başvurusunu tamamlayarak AR-GE Merkezini kurmayı planlamaktadır. İstikrarlı biçimde ISO İkinci 500 listesinde yer alan marka, ürünlerini 26 ülkeye ihraç etmektedir. 2021 yılının son çeyreğinde Kazakistan’da yeni panel üretim hattı yatırımının temellerini atacak olan firma, 2022 yılı sonunda bu hattı devreye almayı hedeflemektedir.

Çevreye, yeşil ve döngüsel ekonomiye olan inancını, sektöre kazandırdığı yenilikler ile birleştiren Panelsan, Güneş Enerjisi Sistemleri (GES) için ürettiği özel panel formu ve 12 yıl sistem garantili aparat sistemleriyle, alanında öncüdür. 2020 yılında Polatlı OSB’deki üretim tesislerinin çatısına 1.200.000 kwh elektrik üretimi için GES kurulumu gerçekleştirerek hem sosyal sorumluluk, hem de gelecek nesillere daha temiz bir dünya bırakma adına bir adım atan Panelsan, bu dönüşüm sayesinde ortalama yıllık 42 ton karbon sera gazı emisyonu kazancı sağlamış; yani kurduğu sistem sayesinde doğaya 3.500 adet ağaç kazandırmıştır.

Sektördeki 20. yılına adım adım yaklaşan Panelsan bugün, Türkiye’nin ilkleri olan yatırımlarının birçoğunda ürünleri ve hizmetleriyle tercih edilmekte ve yatırımlarına devam etmektedir.